Written By admin
Categories:

16-23 września 2017r. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Słupski Instytut ds. Młodzieży we współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Słupsku, zorganizował cykl wydarzeń, których celem była integracja społeczna, promocja alternatywnych – ekologicznych form transportu a wszystko to połączone z edukacją i dobrą zabawą.

22 września Słupski Instytut ds. młodzieży zorganizował „Grę Miejską”, w której udział brały zespoły 4-5 osobowe. W ramach gry zespoły musiały na terenie całego miasta wykonywać różnego rodzaju zadania, szukać wskazówek, zdobywać fanty i punkty. W grę miejską było zaangażowane m.in.  MZK sp. z o.o. w Słupsku, Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, Miasto Słupsk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku.

Okazało się, że najsprawniej z zadaniami poradził sobie młody zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku, który pod przywództwem energicznej nauczycielki najszybciej wykonał zadania, pokonując nawet zespół składający się z samych osób dorosłych.

23 września na zielonym skwerze przy ulicy Kopernika, Słupski Instytut ds. Młodzieży zorganizował przy współpracy z MZK sp. z o.o. w Słupsku piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Animatorzy prowadzili różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci, pokazy artystyczne, malowanie twarzy i wykonywanie makijażu, zorganizowano strefą chillout, gdzie można było poleżeć na leżakach zajadając przekąski i wypieki przygotowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Unicef lub zajadając się gorącą grochówką i smakołykami z grilla.

Piknik wykorzystano także do promocji lokalnych szkół i edukacji z zakresu ekologii, którą poprowadził zakład PGK Słupsk wspólnie z Wodociągami Słupsk i MZK w Słupsku.

Odwiedzający mogli zagrać w różnego rodzaju gry planszowe, dostosowane do różnych grup wiekowych. Oczywiście także nie zabrakło promocji kultury dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.

Każdy, bez względu na wiek znalazł na pikniku coś dla siebie a szeroka oferta atrakcji przyciągnęła wielu odwiedzających pomimo umiarkowanie sprzyjających warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz